3 טכניקות שיעזרו לכם להפגיז בראיון עבודה טלפוני

בעידן הזה, יותר ויותר מעסיקים מסננים טלפונית מועמדים לפני הזמנתם לראיון עבודה.

אולי זו בשורה טובה. ראיונות טלפון קלים יותר, נכון? אתה יכול להכין מראש – קורות החיים, תשובות לשאלות נפוצות בראיון, ועובדות מפתח על החברה.
אתה יכול ללבוש את הפיג'מה שלך ואפילו להישאר במיטה בזמן שאתה משוחח בצ'אט!
ובכן, לא בדיוק.
למעשה, טעות מספר אחת שמועמדים נופלים בראיון טלפוני הוא להישמע עייף, משועמם, או מנותק. קשה להימנע מזה, אם אתם קוראים מתסריט או שרויים במיטה!

ללא התרשמות או רמזים חזותיים, מראיינים שמים תשומת לב מוגברת לתוכן התשובות וכל דבר אחר שהם יכולים ללקט מהקול שלכם.תשובות ירודות או אנרגיה נמוכה יכולה להיתפס כחוסר עניין – ויכול למנוע ממכם לעבור לשלב הבא של הראיון הפרונטלי.

אז, איך אתם יכולים למקסם את מה שאתם מעבירים עם הקול שלכם? ע"י 3 שלבים פשוטים.

1. בצעו תנוחות "מעצימות"

כמה דקות לפני הראיון, הכנו את עצמכם גופנית על ידי ביצוע כמה "תנוחות כוח." מחקרים מראה שעמידה עם הרגליים פתוחת המקבילות לכתפיים עם הידיים על הירכיים שלך והחזה מוחצן לשתי דקות בלבד מעלה את רמות הטסטוסטרון שלכם, מוריד את רמת הקורטיזול, וגורם לכם להישמע יותר בטוחים.
אתם עלולים להרגיש טיפשים, אבל לכל הפחות, זה יעזור להרגיע קצת את עצבים. בהחלט דבר טוב!

2. עמידה של מרצה

כמו כל מי שמרצה או מספר סיפור, אתם רוצים להישמע דינמים ומחוברים. שקועים בכיסא פשוט לא הולך לעזור לכם להשיג את האפקט הרצוי. במקום זאת, נסו למקם את עצמכם כמו דובר: עיצה טובה היא כאשר ישנם כמה חומרים רלוונטיים על השולחן או קיר מולך כשאתה עומד. (ברלוונטי, אני מתכוון על נקודות מרכזיות, לא מסמכים ערוכים – זיכרו, אתם רוצים להישמע טבעים ואנרגטים!)

3. אל תשכחו לחייך (:

והרגישו חופשי לצחוק! כן, זה ראיון לעבודה, אבל באופן אידיאלי זאת שיחה בין שני צדדים עם אינטרסט הדדי. אל תעשו את הטעות של להישמע רצינים מדי או ביישנים. המיומנויות והכישורים שלכם קידמו אותכם לראיון הטלפוני, אבל זאת האישיות שלך שמשפיעות על אחראי הגיוס.
העובדה היא, שלא משנה כמה שהחברות מנסות הכניס אחידות בתהליכי הראיון שלהם, להיות ידידותיים ולרגש את המראיין תהיה השפעה עצומה על קבלתך לפגישה אחד על אחד.
אז, לחייכו! גם אם הם לא יכולים לראות את החיוך, הקול שלכם יישמע אנרגטי וחיובי יותר.funny phone

ונקודה אחרונה, התייחסו לזה כאילו אתם בראיון במשרדי החברה, ועשו הכנה הלוגיסטית המתאימה. ודאו שיש לכם מקום שקט לערוך את הראיון, בידקו אם יש לכם קליטה טובה (יותר טוב, להשתמש בטלפונים קוויים). אשרו את התאריך ושעה עם המראיינים שלך יום לפני, יחד עם מסר לתת להם לדעת שאתם מצפים לשיחה.
בגלל, שאתם באמת מחכים לה! במיוחד עכשיו שאתם מוכנים להפציץ אותם עם האנרגיות והביטחון שלכם. 

כל הנאמר לעייל רלוונטי לכל השיחות הטלפוניות העסקיות – שיחות מכירה, שיחות יעוץ, בקשת הפניות…

 

להצלחתכם,

עדי פרידמן
"הצעד הבא"-ליווי עסקי ממוקד

מאת

עדי פרידמן

As a business mentor, I believe that anything we can dream on we can make it happen. For years, I've been helping people to discover their true passions and to turn it into a profitable business, and in a short time. I love business entrepreneurship, built several businesses of my own, and mentored many others to build their own businesses. לאחר שנים של עיסוק פורמלי ובלתי פורמאלי בתחום היעוץ הארגוני והעסקי בתפקידי: יעוץ ארגוני ניהול ופיתוח עסקי אימון וליווי אישי לבעלי עסקים והנחיית מאות אנשים ובני נוער למימוש הפוטנציאל האישי. פיתחתי וניהלתי עמותה, ויעצתי לעמותות נוספות הקמתי עסקים, בחלקם נסגרו וחלקם נמכרו ברווח מצוין. תוך כדי, התמחיתי בהקמת רשתות מחשבים, אבטחת מידע הקמת כלי שיווק כמו אתרי אינטרנט מכירתיים, דפי נחיתה, דפי מכירה, אמצעי סליקה... http://www.tzaad.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *